O nás

Historie

Když jsem v roce 1990 začal podnikat, rozhodně jsem netušil, co mne čeká. Začal jsem od nuly, se strojní vrtačkou a několika pilníky v domácí dílničce. Bez jakékoli pomoci ze strany státu jsem ve starých zchátralých prostorách začal vyrábět vše možné ze “strojařiny”. Byla to cesta perná, plná dřiny a peripetií, na jejímž konci je hotový výrobek, za který se nemusím stydět.

Jsme malá strojírenská firma s dvaceti zaměstnanci. Naše výroba je lehké strojírenství – obrábění železných a barevných kovů, plastů atd. V obrábění používáme jak klasické soustruhy, frézky, vrtačky a horizontky, tak i CNC soustruhy, frézky, souřadnicové vrtačky a horizontky. Brousíme na kulato i rovinu, přičemž používáme beletr na výrobky větších rozměrů. Dále máme zařízení na soustružení menších dílů ve větších sériích, jako jsou soustružnické automaty, poloautomaty a revolverové soustruhy.

Kromě obrábění vyrábíme též různé svařence z běžných profilů, ale i z masivních výpalků vyšší hmotnosti. Svářet můžeme také antikoro a v omezené míře i hliník. Pro sváření používáme technologie MIG, TIG a klasické bodování.

Velice rádi pracujeme s plechem. Zatím nemáme svůj laser, proto dílce nakupujeme. Ostatní plechy stříháme na nůžkách, ohýbáme v klasických ohýbačkách, nebo ohraňujeme v ohraňovacích lisech jak klasických, tak CNC. Je-li potřeba, lisujeme na hydraulických hlubokotažných nebo výstředníkových lisech. Disponujeme vysekávacím lisem Trumpf, který je bohatě vybaven nářadím, avšak zatím je v uložení.

Umíme též povrchové úpravy výrobků, a to mokrou barvou. Práškovou barvu zatím neděláme, ale připravujeme se i na toto. Zatím ji kooperujeme. Rovněž kooperujeme i fosfátování a galvanické pokovování.

Celkově je naše výroba velice rozmanitá: vyrábíme dílce na hydrauliku, komponenty do Rootsových dmychadel, ovládací prvky, kryty, dílce rozvaděčů a jiné. Vyrábíme spoustu komponentů pro obráběcí stroje a automatizaci automobilového průmyslu, často i s vlatním konstrukčním řešením. Vyrábíme také dílce pro stavebnictví, např. komponenty na strop univerzitní knihovny v Chicagu. Již jsme vyrobili velké množství komponentů stavebnicových sestav na výstavní stánky, které se používají na výstavištích. Velice rádi jsme vyráběli komponenty na výrobu tramvají pro pražský Zličín, bohužel dnes již neexistující. A spousty a spousty dalších zakázek.